Day Time Category Class Distance Race
1 Sat 08:30 Men U16 K1 200 1. Forsøk
2 Sat 08:34 Men U16 K1 200 2. Forsøk
3 Sat 08:38 Men U16 K1 200 3. Forsøk
5 Sat 08:46 Boys 14 K1 200 1. Forsøk
6 Sat 08:50 Boys 14 K1 200 2. Forsøk
7 Sat 08:54 Boys 14 K1 200 3. Forsøk
8 Sat 08:58 Boys 14 K1 200 4. Forsøk
9 Sat 09:02 Boys 14 K1 200 5. Forsøk
10 Sat 09:06 Girls 14 K1 200 Finale
Sat 09:10 Premieutdeling løp 10
11 Sat 09:14 Women Senior K4 1000 Finale
Sat 09:20 Premieutdeling løp 11
12 Sat 09:21 Men Senior K2 1000 Finale
Sat 09:27 Premieutdeling løp 12
13 Sat 09:28 Men U18 K4 1000 Finale
Sat 09:34 Premieutdeling løp 13
14 Sat 09:35 Women U18 K4 1000 Finale
Sat 09:42 Premieutdeling løp 14
15 Sat 09:49 Men U16 K1 200 1. Semifinale
17 Sat 09:57 Boys 12 K1 200 1. Forsøk
18 Sat 10:01 Boys 12 K1 200 2. Forsøk
19 Sat 10:05 Boys 12 K1 200 3. Forsøk
20 Sat 10:09 Girls 12 K1 200 1. Forsøk
21 Sat 10:13 Girls 12 K1 200 2. Forsøk
22 Sat 10:17 Boys 14 K1 200 E-finale
23 Sat 10:21 Boys 14 K1 200 D-finale
24 Sat 10:25 Boys 14 K1 200 C-finale
25 Sat 10:29 Boys 14 K1 200 B-finale
26 Sat 10:33 Boys 14 K1 200 A-finale
Sat 10:37 Premieutdeling løp 26
27 Sat 10:41 Men Senior K4 1000 Finale
28 Sat 10:48 Women Senior K2 1000 Finale
29 Sat 10:55 Women U18 K2 1000 Finale
30 Sat 11:02 Men U18 K2 1000 Finale
Sat 11:09 Premieutdeling løp 27, 28, 29 og 30
32 Sat 11:20 Men U16 K1 200 C-finale
33 Sat 11:24 Men U16 K1 200 B-finale
34 Sat 11:28 Men U16 K1 200 A-finale
35 Sat 11:32 Women U16 K1 200 Finale
Sat 11:36 Premieutdeling løp 34 og 35
36 Sat 11:40 Boys 12 K1 200 C-finale
37 Sat 11:44 Boys 12 K1 200 B-finale
38 Sat 11:48 Boys 12 K1 200 A-finale
39 Sat 11:52 Girls 12 K1 200 B-finale
40 Sat 11:56 Girls 12 K1 200 A-finale
41 Sat 12:00 G/B 14 K4 500 Finale
Sat 12:04 Premieutdeling løp 41
Sat 12:08 LUNSJ (Lunsjservering 11.00 - 13.00)
44 Sat 12:53 Women Senior K2 200 Finale
45 Sat 12:57 Men U18 K4 200 Finale
46 Sat 13:01 Women U18 K4 200 Finale
Sat 13:05 Premieutdeling løp 44, 45 og 46
47 Sat 13:10 G/B 12 K4 500 Finale
48 Sat 13:20 Men U16 K1 2500 Finale
49 Sat 13:22 Women U16 K1 2500 Finale
Sat 13:40 Premieutdeling løp 48 og 49
51 Sat 14:04 Men Senior K2 200 A-finale
52 Sat 14:08 Women Senior K4 200 Finale
53 Sat 14:12 Men U18 K2 200 Finale
Sat 14:16 Premieutdeling løp 51, 52 og 53
54 Sat 14:25 Women U18 K2 200 Finale
Sat 14:29 Premieutdeling løp 54
55 Sat 14:35 Boys 14 K1 2000 Finale
56 Sat 14:37 Girls 14 K1 2000 Finale
Sat 14:55 Premieutdeling løp 55 og 56
57 Sat 15:05 Boys 12 K1 1250 Finale
58 Sat 15:07 Girls 12 K1 1250 Finale
59 Sat 15:25 Men Senior K4 200 Finale
Sat 15:29 Premieutdeling løp 59
Sat 15:35 Premieutdeling løp 36-40, 57-58 og 47 i P/G12
60 Sun 08:00 Men Senior K2 500 1. forsøk
61 Sun 08:05 Men Senior K2 500 2. Forsøk
62 Sun 08:10 Men U16 K1 500 1. Forsøk
63 Sun 08:15 Men U16 K1 500 2. Forsøk
64 Sun 08:20 Men U16 K1 500 3. Forsøk
65 Sun 08:25 Boys 14 K1 500 1. Forsøk
66 Sun 08:30 Boys 14 K1 500 2. Forsøk
67 Sun 08:35 Boys 14 K1 500 3. Forsøk
68 Sun 08:40 Boys 14 K1 500 4. Forsøk
69 Sun 08:45 Boys 14 K1 500 5. Forsøk
70 Sun 08:50 Women Senior K4 500 Finale
71 Sun 08:55 Men U18 K4 500 Finale
Sun 09:00 Premieutdeling løp 70 og 71
72 Sun 09:10 Women U18 K2 500 Finale
73 Sun 09:15 Men Senior K2 500 B-finale
74 Sun 09:20 Men Senior K2 500 A-finale
Sun 09:25 Premieutdeling løp 72 og 74
75 Sun 09:30 Boys 12 K1 500 1. Forsøk
76 Sun 09:35 Boys 12 K1 500 2. Forsøk
77 Sun 09:40 Boys 12 K1 500 3. Forsøk
78 Sun 09:45 Girls 12 K1 500 1. Forsøk
79 Sun 09:50 Girls 12 K1 500 2. Forsøk
80 Sun 09:55 Men U16 K1 500 Semifinale
81 Sun 10:00 Boys 14 K1 500 E-finale
82 Sun 10:05 Boys 14 K1 500 D-finale
83 Sun 10:10 Boys 14 K1 500 C-finale
84 Sun 10:15 Boys 14 K1 500 B-finale
85 Sun 10:20 Boys 14 K1 500 A-finale
86 Sun 10:25 Girls 14 K1 500 Finale
Sun 10:30 Premieutdeling løp 85 og 86
87 Sun 10:35 Men Senior K4 500 Finale
88 Sun 10:40 Women Senior K2 500 Finale
Sun 10:45 Premieutdeling løp 87 og 88
89 Sun 10:55 Men U18 K2 500 Finale
90 Sun 11:00 Women U18 K4 500 Finale
Sun 11:05 Premieutdeling løp 89 og 90
91 Sun 11:10 Boys 12 K1 500 C-finale
92 Sun 11:15 Boys 12 K1 500 B-finale
93 Sun 11:20 Boys 12 K1 500 A-finale
94 Sun 11:25 Girls 12 K1 500 B-finale
95 Sun 11:30 Girls 12 K1 500 A-finale
96 Sun 11:35 Men U16 K1 500 C-finale
97 Sun 11:40 Men U16 K1 500 B-finale
98 Sun 11:45 Men U16 K1 500 A-finale
99 Sun 11:50 Women U16 K1 500 Finale
Sun 11:55 Premieutdeling løp 98 og 99
100 Sun 12:00 G/B Mix 14 K4 500 Finale
Sun 12:05 Premiering Norgescupen Sen/Jun/Ungdom/PG14/PG12 + løp 91 og 95
Sun 12:20 LUNSJ (Lunsjservering 11.00 - 13.00)
101 Sun 12:50 G/B Mix 12 K4 500 Finale
102 Sun 13:00 Women Senior K2 5000 Finale
103 Sun 13:02 Women U18 K2 5000 Finale
Sun 13:20 Premieutdeling løp 101, 102 og 103
104 Sun 13:30 Men Senior K2 5000 Finale
105 Sun 13:32 Men U18 K2 5000 Finale
Sun 13:50 Premieutdeling løp 104 og 105